Хеттрик на Шакири и Швейцария е на осминафинал (видео)

Швейцария разгроми Хондурас с класическото 3:0 в последен мач от група "Е" на Мондиал 2014. По този начин швейцарците се класираха за осминафиналите, след като в другата среща Еквадор не успя да победи Франция.

С хеттрик за "кръстоносците" се отчете звездата на тима Джердан Шакири. Той откри резултата в 6-ата минута, след като отбраната на Хондурас остави прекалено много свободно пространство за халфа на Байерн пред наказателното поле и с прецизен изстрел откри резултата.

В 31-ата Шакири завърши нова хубава атака след пас на Йосип Дърмич. В 71-ата минута нова комбинация между двамата позволи на Шакири да реализира третото си попадение и да сложи точка на спора.

Швейцария събра 6 точки и зае второ място в крайното класиране на група "Е". Това означава, че на осминафиналите отборът на Отмар Хитцфелд ще се изправи срещу Аржентина.