Коста Рика няма спиране, разправи се и с Италия (видео)

Коста Рика записа втора победа в своя втори мач на Мондиал 2014. Дни след като се разправи с Уругвай, днес тимът се справи и с Италия, побеждавайки го с минималното 1:0. В края на първата част капитанът на костариканците Браян Руис се възползва от отлично центриране и с глава вкара не остави шансове на Буфон, носейки победата на своя тим.

Преди това Марио Балотели пропиля две добри положения, като при първото успя да прехвърли вратаря Навас, но топката не попадна в мрежата. При втората добра ситуация Супер Марио стреля силно, но право в ръцете на стража.

След почивката Пирло пробва специалитета си - удар от фаул, но Навас изби. В 84-ата минута резервата Уреня излезе на чиста позиция, но Киелини блокира шута му. Така Италия ще трябва да победи Уругвай в последния мач от груповата фаза, ако иска да продължи напред. Коста Рика официално се класира на 1/8-финалите, а Англия отпада от Мондиал 2014.