Чичарито носи успеха на Мексико срещу Япония (видео)

Япония загуби от Мексико с 1:2 в последния мач и за двата тима от Група "А" на турнира за Купата на Конфедерациите. "Самураите" и "ацтеките" отпадат от турнира, тъй като до преди този мач и двата тима записаха поражения от фаворитите Бразилия и Италия.

В мач, който бе за чест и слава Мексико успя да се поздрави с победата и по този начин ще завърши трети в тази група. Футболистът на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес откри резултата в 54-ата минута, а отново Чичарито удвои преднината на своя тим в 66-ата. В 86-ата минута Оказаки върна едно попадение, но то не бе достатъчно и отборът на Япония загуби срещата. В продължението на двубоя Хавиер Ернандес дори изпусна дузпа и пропусна да оформи своя хеттрик.