Португалия стигна до равен у дома си

Отборът на Португалия прие Северна Ирландия в мач от Група F на квалификациите за Световната купа през 2014-та в Бразилия. Срещата завърши при резултат 1:1, като гостите постигнаха добър резултат с оглед формата си напоследък. Доскорошният първенец в групата сега е втори заедно с Израел - двата тима имат по 7 точки, а лидер е Русия с 12.

В 30-ата минута ирландците започнаха атака чрез Джони Евънс, като Найъл МакГин вкара за 1:0 против развитието на нещата на терена. Гостите обаче изиграха страхотно атаката си. Това стана и първият гол, който Португалия допуска в последните 7 квалификационни мача у дома.

Въпросът през второто полувреме бе дали тима ще успее да се защитава през цялата част. Отговорът дойде в 79-ата минута, когато Елдер Пощига вкара след разбъркване. След като Едер се появи на терена тима на Португалия заигра още по-добре и се стигна до гол, а в 91-ата минута някак негов шанс не бе реализиран благодарение на Джони Евънс. В крайна сметка двата тима разделиха точките.