Мексико надви борбен Сенегал в продълженията (видео)

Изключителното нападение на Сенегал се прояви днес, извършвайки геройство след губеща позиция от 2:0, но трагична отбрана коства победата и Олимпиадата, след като Мексико се възползва максимално и вкара 4 попадения. 3 от 4-те попадения дойдоха след трагични грешки в отбраната на Сенегал.

Първо в 10-ата минута Енрикес вкара след асистенция на Дос Сантос. Първата част бе за Мексико, но във второто полувреме Сенегал бе решен да обърне мача. Тима се хвърли в половината на мексиканците с първия сигнал и затисна противника, но Мексико вкара отново след една контра в 62-ата минута. Акуино вкара, но Сенегал не се отказа и продължи натиска.

В 69-ата минута Kонате вкара, а в 76-ата Ибрахима изравни и прати мача в продължения, където отбраната на Сенегал не издържа. 2 брутални грешки станаха причина за голове на Дос Сантос и Херера и Мексико отива на полу-финали.