Германия доминира Група А - отнесе и Белгия

Германия излиза от Група А с пълен актив от точки - 30 спечелени и нито веднъж те не се препънаха, като и днес победата бе убедителна на сметката им. Белгия пътува до Германия и загуби , 3:1 с голове на Йозил, Шурле и Гомес, а за Белгия вкара Фелаини. Определено германци имат какво да очакват от идното Евро 2012, след такова представяне в квалификационната група.

Мачът предложи интересни моменти, като може да се каже, че след успокояващият резултат след края на първата част, инициативата бе предоставена на Белгия и те заиграха по-настъпателно, като имаха и повече удари. Всъщност, голът на Гомес, който падна във второто полувреме, бе единственият удар на германците за тази част до самия край на мача.

През първото полувреме и натискът на Германия първи гол вкара Йозил. Той се разписа в 30-ата минута. В 33-ата Андре Шурле добави попадение, а 3:0 оформи Марио Гомес в 48-ата. От тук инициативата премина в Белгия, но те се разписаха чак в 85-ата минута чрез Фелаини.