Роналдо с гол номер 900 при победа на Португалия, Испания с реми срещу Сърбия

Португалия се наложи над силния тим на Хърватия с 2:1 в Лисабон на старта на Лигата на нациите. Диого Далот откри резултата с гол още в седмата минута. Голямата въпросителна бе дали звездата на световния футбол - Кристиано Роналдо ще вкара своя гол номер 900 в кариерата си. Това бе факт в 34-ата минута, а автогол на Далот в 41-ата минута върна гостите в мача. След почивката обаче до нов гол не се стигна.

Преди началото на двубоя на терена излезе Пепе за официалното си сбогуване с националния отбор на Португалия. Той се отказа това лято на 41 години след 141 мача за тима.

Отборите на Сърбия и Испания завършиха при резултат 0:0 в сблъсъка помежду си на "Мала Маракана" от Лига "А", група 4 на Лигата на нациите. Двубоят бе интересен и резултатът не отговаря на показаното на терена. Положения имаше и пред двете врати, но до гол така и не се стигна.