Аржентина с обрат срещу Коста Рика в САЩ

Световният шампион Аржентина се поздрави с успех - 3:1 над Коста Рика в приятелски мач, провел се в "Лос Анджелис Мемориал Колизеум" в САЩ.

Аржентина бяха без голямата си звезда Лионел Меси. Мачът не започна добре за "гаучосите", които инкасираха попадение в 34-ата минута, когато Алваро Самора стреля, неговият удар бе блокиран от вратаря Валтер Бенитес, но Угалде при добавката бе точен.

След това обаче Аржентина тотално надиграха своя съперник и пропуснаха да запишат доста по-изразителен резултат, като вина за това има и вратарят Кейлор Навас, който се прояви с няколко блестящи спасявания. Анхел ди Мария в 52-рата, Алексис Мак Алистър в 56-ата и Лаутаро Мартинес в 77-ата минута направиха обрат и донесоха победата на своя тим.