Германия пречупи Аржентина и е на финал на Световното U-17

Завърши полуфиналната среща от Световното първенство за младежи до 17 г. между националните отбори на Аржентина и Германия. Отборите играха на стадион "Манахан" в Суракарта (Индонезия). В редовното време отборите завършиха при резултат 3:3, но при изпълнението на дузпи германският колектив се оказа по-сръчен (4:2).

В деветата минута на срещата нападателят на Германия Парис Брунер откри резултата. В 36-ата минута аржентинският нападател Агустин Руберто изравни. В 45+4-ата минута Руберто отбеляза дубъл.

В 52-ата минута Брунер вкара и втория си гол в мача. В 69-ата минута нападателят на Германия Макс Мьорщед даде надежда за германците в този мач. Но В 90+7-ата минута Агустин Руберто отбеляза хеттрик и спаси тима си от поражение в редовното време.

При дузпите отборът на Германия показа по-добри нерви.

Така германският национален отбор си осигури място на финалите на Световното първенство. Съперникът ще бъде определен днес, 28 ноември. Във втория полуфинал отборът на Франция ще играе срещу Мали. Мачът ще започне в 14:00 часа българско време.