Румъния победи Израел и се класира за финалите на Евро 2024

Завърши мачът от 9-ия кръг на група I на квалификационния турнир за Европейското първенство през 2024 г., в който се срещнаха националните отбори на Израел и Румъния. Отборите играха на стадион "Панчо Арена" във Фелчут (Унгария) и завършиха при резултат 2:1 за номиналните гости.

Още във втората минута Еран Захави откри резултата, извеждайки Израел напред. Скоро, в 10-ата минута, Георге Пушкаш изравни резултата. През втората част в 63-ата минута Янис Хаджи даде преднина на Румъния. Голът на Хаджи остана последен в тази среща, Румъния победи с 2:1.

След резултата от този мач отборът на Израел заема трето място в група I с 12 точки в девет мача. Румъния е на първо място с 19 точки и се класира за Евро 2024.