Франция прегази Гибралтар

Завърши мачът от 9-ия кръг на група B на квалификационния турнир за Европейското първенство през 2024 г., в който се срещнаха националните отбори на Франция и Гибралтар. Отборите играха на стадион "Алианц Ривиера" в Ница (Франция). Отборът на Франция победи Гибралтар с 14:0.

Още в началото на срещата, в третата минута, Итън Сантос си отбеляза автогол, извеждайки Франция напред. Минута по-късно Маркус Тюрам удвои преднината на домакините. В 16-ата минута Уорън Заир-Емери направи резултата поразителен. В 30-ата минута Килиан Мбапе реализира дузпа, отбелязвайки четвъртия гол за французите. В 34-ата минута Джонатан Клос увеличи преднината на домакините на пет попадения, а в 36-ата минута Кингсли Коман отбеляза шестия гол, а в 37-ата минута Юсуф Фофана вкара седмия гол за французите.

През втората част в 63-ата минута Адриен Рабио вкара осмия гол, а в 65-ата минута Коман отбеляза дубъл. В 73-ата минута Усман Дембеле вкара първия си гол в мача, увеличавайки преднината от 10 гола, а в 75-ата минута 11-ият гол падна във вратата на Гибралтар благодарение на усилията на Мбапе. В 82-ата минута Мбапе отбеляза хеттрик. В 89-ата минута се разписа и Оливие Жиру. В 90+1 минута Жиру отбеляза дубъл, оформяйки крайния резултат в мача - 14:0, съкрушителна победа за Франция.

След резултата от този мач националният отбор на Франция заема първо място в група B, като спечели 21 точки от възможни 21 в седем мача. Гибралтар е на последно, пето място с 0 точки.