Израел отстрани Бразилия в 1/4-финалите на Световното до 20 г.

Завърши първият четвъртфинален мач на Световното първенство за играчи до 20 години, в който се срещнаха националните отбори на Израел и Бразилия. Израелците спечелиха с 3:2.

В 56-ата минута Маркос Леонардо изведе Бразилия напред. Три минути по-късно Анан Халайили изравни. Основното време завърши наравно - 1:1.

В началото на продълженията Матеус Насименто отново изведе Бразилия напред, но Израел отново бързо се върна. Този път резултатът изравни Хамза Шибли. В края на първото продължение Дор Тургеман отбеляза трети гол за Израел. Във второто продължение израелците на два пъти пропуснаха шанса да увеличат разликата в резултата: Ели Мадмон и Ахмад Ибрахим пропуснаха дузпа.

На полуфиналите на Световното първенство Израел ще играе срещу победителя от мача САЩ - Уругвай.