Испания се провали срещу Швейцария

Испания загуби като домакин с 1:2 от Швейцария в среща от група 2 на Дивизия “А" на Лигата на нациите. Успехът на "кръстоносците“ в Сарагоса завърза групата кръг преди края, след като Португалия победи като гост Чехия с 4:0, което позволи на португалците да изместят Испания от първото място в групата.  Във вторник Португалия приема Испания в решителен двубой за първото място.

И двете попадения на гостите дойдоха след корнери, при което дейно участие имаше Мануел Аканжи. Новият защитник на Манчестър Сити вкара първия гол в 21-вата минута, а после асистира на Брийл Емболо за втория в 58-ата. Вторият гол дойде само три минути изравняване от страна на Жорди Алба, което секна и импулса в играта на испанците.

Успехът на Швейцария позволи на тима да се изкачи на предпоследното място в групата, като в последния см мач швейцарците не трябва да губят от Чехия, за да запазят мястото си в елитната дивизия.