Станаха ясни първите полуфиналисти на Европейското за юноши до 19 г.

Днес, 21 юни, се проведе третият ден от Европейското първенство по футбол за юноши до 19 години. Турнирът се провежда в Словакия. В този ден от състезанието се изиграха два мача в група А.

В първия двубой от игровия ден Словакия загуби от Италия с 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза нападателят на Наполи Джузепе Амбросино, който в 33-ата минута порази вратата на съперника.

Втората среща бе между Румъния и Франция. "Трикольорите" се наложиха с 2:1.  Франция повече още до 20-та минута - голове отбелязаха Лум Чауна от Рен и Мартин Аделин от Реймс. Румънците успяха да отговорят едва на 82-ата – Андрей Коубиш вкара топката във вратата на съперника

Така Франция и Италия си гарантираха достъп до плейофите, а Румъния и Словакия напускат турнира.

Утре, 22 юни, ще бъде вторият кръг от група B - Израел ще играе с Австрия, а Англия - със Сърбия.