Швейцария изненада неприятно Португалия

Швейцария победи Португалия с 1:0 в домакинство от Група 2 на Дивизия "А" в Лигата на нациите по футбол.

Така "кръстоносците" взеха реванш за загубата си отпреди седмица с 0:4 от този съперник, а освен това прекъснаха негативната си серия от пет поредни мача без успех.

За Португалия това беше първо поражение в тазгодишното издание на Лигата на нациите, но то бе важно, тъй като Испания се изкачи на първото място в таблицата след домакинска победа с 2:0 над Чехия.

Единственото попадение за швейцарците вкара нападателят на Бенфика Харис Сеферович още в първата минута след като завърши с глава центриране от левия фланг на Силван Видмер.

Другият герой за домакините се оказва Йонас Омлин, който отказа всички опити на португалските звезди да отбележат.

В 63-а минута резервата Бернардо Силва пробва мерника си, но Омлин беше отличен. В 71-а минута стражът на Монпелие отново трябваше да се намесва, за да предотврати попадение във вратата си.

Канонадата пред вратата на Швейцария продължи. Жота пробва рефлекта на вратаря на домакините в 78-а минута, докато Кансело стреля встрани в 80-а. Голът обаче така и не идваше за гостите. В 88-а минута и Пепе пробва своя удар, но вездесъщият Омлин отново измъкна домакините.