Победи за Португалия и Испания в Лига на нациите

Португалия се наложи над гостуващия Чехия с 2:0 в среща от груповата фаза на Лигата на нациите. Жоао Кансело отрки резултата в 33-ата минута, а 4 минути след това Гонсало Гуедеш удвои аванса на тима си и сложи точка на спора.

След като записа две равенства в първите си два мача в турнира, днес Испания най-накрая стигна и до първата си победа. Ла Фурия се наложи с минималното 1:0 в гостуването си на Швейцария. Мачът бе от Лига "А", група 2 на турнира, а автор на единствения гол бе Пабло Сарабия.

В 13-ата минута Маркос Йоренте се освободи в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията, а Пабло Сарабия засече топката във вратата за 0:1. В ситуацията останаха съмнения за засада, но дори и след разглеждане с ВАР попадението не бе отменено.