Португалия мачка, Испания се спаси от загуба

Португалия разби Швейцария с 4:0 в мач от втори кръг на Лигата на нациите. Точни за португалците бяха Уилям Карвальо, Жоао Кансело и на два пъти голямата звезда Кристиано Роналдо. Гостите пратиха топката във вратата на Патрисио още шестата минута, когато Харис Сеферович бе на точното място, за да овладее отбита топка и да отбележи, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка при атаката.  След това обаче "мореплавателите" бяха по-активни и заслужено се поздравиха с успеха.

Испания пък се спаси от загуба в края при гостуването си на Чехия и срещата завърши 2:2.  Домакините на два пъти повеждаха с голове на Якуб Пешек в 4-тата и Ян Кухта в 66-ата минута, но гостите успяха и двата пъти да изравнят с попадения в края на двете полувремена, дело на Гави в 45-ата и Иниго Мартинес в 90-ата минута. Така в група 2 Португалия и Чехия са лидери и имат по 4 точки, испанците са с актив от две, а швейцарците са с нулев актив след две загуби.