Нидерландия се разправи със звездите на Белгия

Нидерландия разгроми с 4:1 Белгия в мач от група 4, Лига А на Лигата на нациите. "Лалетата“ направиха много силен мач и разнищиха домакините с бързи нападения.

Лошата вечер за белгийците започна в 27-ата минута, когато Лукаку се контузи и поиска да бъде заменен, а в 40-ата минута гостите поведоха с гол на Стивън Бергвайн след асистенция на Франки де Йонг. Дензъл Дъмфрис и Мемфис Депай отбелязаха останалите попаденията за "оранжевите“, като нападателят на Барселона се разписа на два пъти.

Мичи Батшуай вкара утешителния гол за Белгия в 93-ата минута, но само, за да оформи крайното 4:1.

След успеха нидерландците поведоха временно в групата. В другия мач от групата, който се изигра преди два дни, Полша срази с 2:1 Уелс у дома.