САЩ спечели Златната купа

САЩ победи Мексико във финала на Златната купа КОНКАКАФ, който се проведе на стадион "Елиджънт" в Лас Вегас.

Домакините вкараха единствения гол в 117 -ата минута, като точен бе Майлс Робинсън. Келин Акоста от американците получи жълт картон, а Ектор Ерера, Исус Галардо и Едсън Алварес от мексиканците също бяха наказани.

Добавяме, че на домашния турнир отборът на САЩ постигна шест победи в шест мача. В групата американците победиха Хаити (1: 0), Мартиника (6: 1) и Канада (1: 0). На четвъртфиналите отборът на САЩ победи Ямайка (1: 0), а на полуфинала - Катар (1: 0).

Мексико в групата си завърши наравно с националния отбор на Тринидад и Тобаго (0: 0), победи Гватемала (3: 0) и Ел Салвадор (1: 0). На четвъртфиналите мексиканците победиха Хондурас (3: 0), а на полуфинала - Канада (2: 1).