Бразилия с трудна победа над Чили

Бразилия се класира за полуфиналите на Копа Америка. “Селесао" се наложи с минималното 1:0 над Чили, благодарение на гол на Лукас Пакета в 46-ата минута. Халфът на Олимпик Лион замени Роберто Фирмино на почивката и секунди след началото на втората част отбеляза единственото попадение в мача.

Двубоят съвсем не бе лесен за бразилците. Две минути след гола - "Селесао" остана с човек по-малко заради червен картон на Габриел Жезус. Нападателят на Манчестър Сити извърши грубо нарушение и бе изгонен. До края Чили имаше инициативата, но не успя да изравни.

Полуфиналният сблъсък срещу Перу ще се състои на 6-и юли. Другият полуфиналист ще бъде определен от двойките Аржентина - Еквадор и Уругвай - Колумбия.