Сенегал победи Бенин и е на полуфинал в Купата на Африка

В Кайро на стадион "Кайро Интернешънъл" се проведе първата среща от 1/4-финалите на Купата на африканските нации - 2019 между Сенегал  и  Бенин. Победа с резултат 1: 0 постигнаха играчите на  Сенегал.

Първото полувреме завърши при нулево равенство. По-интересно стана след почивката, именно тогава пада и единственият гол в мача - полузащитникът на Евертън Идрис Гайе се възползва от подаването на нападателя Садио Мане и порази вратата на съперника в 70-та минута.

В 83-та минута на мача защитникът на Бенин Оливие Вердон получи директен червен картон и окончателно намали шансовете на тима си за изравняване.

Националният отбор на Сенегал се класира за  полуфиналите на Купата на Африка, където ще играе  с победителя от мача Мадагаскар - Тунис.

Напомняме, че Сенегал завърши на второ място в група В, записвайки две победи в три мача. Бенин завърши на трето място в група F, като постигна три равенства. В осминафиналите сенегалците оставиха Уганда зад борда, а Бенин изненадващо отстрани Мароко.