Холандия се разправи с шампионите (видео)

Холандия се наложи над световния шампион Франция с 2:0 в среща от група 1 на Лига А от турнира "Лига на нациите". Двубоят в Ротердам бе доста интересен, а в крайна сметка "лалетата" зарадваха феновете си.

Малко преди края на първата част се стигна до попадение на Вайналдум. Добавката му бе добра, след неуспешен удар на Бабел, който беше спасен от Лорис. В 52-ата минута Мемфис Депай удари гредата директно от ъглов удар. В добавеното време Депай все пак успя да се разпише и по този начин да сложи точка на спора.

В класирането Франция остава лидер със 7 точки, но вече няма мачове до края. Холандия събра 6 т. и в последния кръг гостува на Германия, чийто отбор има 1 т. и със сигурност изпада в долната дивизия на новия турнир. И при успех или равенство "лалетата" ще се класират на 1/2-финал за сметка на "петлите".