Меси се отчете с хеттрик и асистенция при разгром на Аржентина

Л. Михайлов

Аржентина се наложи с категоричното 4:0 над Хаити в Буенос Айрес. Над всички беше Лионел Меси, като голямата звезда се отчете с хеттрик и асистенция. Хорхе Сампаоли малко изненадващо заложи на играча на Барселона, но очевидно трябваше да се зарадват феновете на тима, след унизителното 1:6 срещу Испания.

Меси откри резултата в 17-ата минута, след като се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джовани Ло Селсо. След почивката паднаха останалите попадения. В 58-ата минута Пласиде отрази удар на Ло Селсо, но при добавката Меси не сбърка за 2:0. В 66-ата минута Меси оформи своя хеттрик със своя 64-и гол за Аржентина.

Крайният резултат оформи Серхио Агуеро в 69-ата, като този път асистент стана Лионел Меси.