Франция вкара два на Ирландия

Л. Михайлов

Франция се наложи над Ирландия с 2:0 в приятелска среща. И двата гола за "петлите" паднаха в края на първата част. Първо Оливие Жиру откри резултата в 40-ата минута, а 4 по-късно Набил Фекир удвои аванса и до голяма степен уби интригата. След почивката до нов гол така и не се стигна и в крайна сметка Франция се поздрави с победата.

Любопитно е да се отбележи, че българска съдийска бригада ръководи футболната контрола в Париж тази вечер. Двубоят на "Стад дьо Франс" не бе проблем за главния арбитър Георги Кабаков с помощници Мартин Маргаритов и Диан Вълков, които нямаха много работа.

Иначе мачът бе бъде една от планираните три проверки на Франция преди финалите на Световното първенство в Русия през юни и юли. Другите два мача са срещу Италия на 1 юни в Ница и срещу САЩ на 9 юни в Лион. Франция стартира срещу Австралия на Мондиал 2018 на 16 юни.