Хеттрик на Меси и Аржентина е на Мондиал 2018

Националният отбор на Аржентина се класира за финалите на Мондиал 2018. В мач от последния кръг на квалификационния цикъл "албиселесте" удържа победа с 3:1 над Еквадор като гост. В герой на мача се превърна нападателят на Барселона Лионел Меси, който порази вратата на противника в 12-та, 20-та и 62-та минута. Почетното попадение за домакините бе дело на Ромарио Ибара в 1-та минута.

Така Аржентина събра 28 точки и завърши на трето място в групата, класирайки се за Мондиал 2018. Първи станаха бразилците, които в последния кръг победиха Чили с 3:0, а това остави колектива на Хуан Анттонио Пици без Мондиал.

Второто място е за Уругвай, който се наложи над Боливия с 4:2. Четвърти са колумбийците, завършили 1:1 с Перу. Перуанците приключиха пети и ще играят баражи с Нова Зеландия.