Стадион: "Стад дьо Франсвил", Франсвил
Дата: 19.01.2017г.
Час: 18:00
Съдия: Бернар Камиле (Сейшелите)

Очакваше се Алжир да започне с победа срещу непретенциозен Зимбабве в Купата на Африка, но вместо това на откриването алжирците на два пъти изоставаха в резултата, и на два пъти разчитаха на Рияд Марес да спасява положението. Първо Зимбабве поведе в 12-ата минута преди крилото на Лестър Сити да изравни 4 минути след това, а след втория допуснат гол в 29-ата минута Марес спаси своите съвсем малко преди края за 2:2.

Тунис пък нямаше шанс срещу Сенегал и стана първия отбор, който допусна загуба в състезанието. Още преди почивката тимът изоставаше с 2 гола и то срещу противник, от който не бе допускал поражение от повече от 40 години. В състава на този отбор липсват големи имена, и се очаква подобна съдба и в срещата от втория кръг срещу изпълнен със звезди състав на Алжир.

През 2013-та година тези два отбора се срещнаха за последно и тогава Тунис победи минимално. Сега обаче Алжир има само 1 загуба в последните си 10 срещи и се намира в добра форма. Може би в първия кръг тимът допусна да поджени противника си и сега няма да повтори грешката. Очаква се комфортна победа за символичния домакин.

Прогноза: Алжир - Тунис 2:0