Италия - Германия
Стадион: "Джузепе Меаца", Милано
Дата: 15.11.2016г.
Час: 21:45

Италия и Германия взеха добри победи в квалификационната фаза към финалите на Световната купа миналата седмица. Домакините имат да си връщат на този съперник обаче след като именно Германия изхвърли Италия от Евро 2016 след 1:1 и дузпи.

Домакините са в добра позиция да постигнат успех тук с оглед новините от двата състава. Едер и Антонио Кандрева са поставени под въпрос за Италия, като последният вкара един от головете в победата с 4:0 над Лихтенщайн преди дни. Имобиле и Белоти на два пъти обаче довършиха съперника тогава и двамата са на линия за германците, които не могат да разчитат на Мануел Нойер.

В отсъствието на Нойер Тер Щеген запази вратата си суха в победата с 8:0 над Сан Марино в петък. Тони Кроос и Джулиан Брандт са другите липсващи заради контузии в тима на гостите. Месут Йозил също получи почивка и не е в отбора, а повиквателна не получиха Боатенг, Дракслер и Шюрле поради различни проблеми. Сега Льов потвърди, че Лено ще застане на вратата срещу италианците, като се очаква вкаралият хетрик Серж Гнабри също да играе.

Германия може да се похвали със солиден рекорд срещу Италия. По-рано през годината германците победиха с 4:1 този противник, но тогава притежаваха пълен състав от звезди, част от които сега отсъстват. Това ще даде шанс и мотивация на домакините за успех в този момент.

Прогноза: Италия - Германия 2:2