Куман: Може би заслужавахме продължения

Старши -треньорът на националния отбор на Нидерландия Роналд Куман говори за отпадането на отбора си след загубата от Англия (1:2) на полуфиналите на Европейското първенство през 2024 г.

"Уверен съм в бъдещето. Този отбор може да се справи по-добре и идват още играчи. Работихме добре заедно, установихме връзка и бяхме близо до финала. Гордея се с този отбор.

Англия ни създаде проблеми в халфовата линия през първото полувреме. Добавихме още един полузащитник и след това играта стана равностойна. Но в последните 20 или 25 минути имах чувството, че сме по-свежи, но те вкараха страхотен гол и това е футболът. Може би заслужавахме продължения... Но това е футболът. Можем да се гордеем с нашите играчи и националния отбор, защото проведохме отличен турнир“, заяви Куман, цитиран от пресслужбата на УЕФА.

Във финалния мач на Евро 2024 националният отбор на Англия ще срещне Испания. Финалът на турнира ще се състои на 14 юли. Мачът ще се проведе на стадион Олимпиащадион (Берлин, Германия).