Група D: Интригата е за третото място


FUTBOL-TV

Група D: Интригата е за третото място

Някои отбори от Евро 2024 ще започнат по-късно от другите и така е при отборите от група D, които ще стартират два дни след старта на турнира. Тук са Полша, Нидерландия, Австрия и Франция, които трябва да разпределят местата в квартета.

FUTBOL TV представя група D на Евро 2024 и прогнозира кой ще продължи към плейофите.

 

ПРОГРАМА НА ЕВРО 2024 ГРУПА D

16 юни: Полша срещу Нидерландия (16:00 ч. Хамбург)

17 юни: Австрия срещу Франция (22:00 ч. Дюселдорф)

21 юни: Полша срещу Австрия (19:00 ч. Берлин)

21 юни: Нидерландия срещу Франция (22:00 ч. Лайпциг)

25 юни: Нидерландия срещу Австрия (19:00 ч. Берлин)

25 юни: Франция срещу Полша (19:00 ч. Дортмунд)

 

Полша

Предишни Евро: Четири, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Четвъртфинали (2016)

Евро 2020: Групова фаза

Квалификация: Плейоф Победители в Път А

Мениджър: Михал Пробиерц

Програма: Нидерландия (16 юни), Австрия (21 юни), Франция (юни 25)

Вратари: Войчех Шчесни (Ювентус), Марчин Булка (Ница), Лукаш Скорупски (Болоня)

Защитници: Ян Беднарек (Саутхемптън), Бартош Берешински (Емполи), Якуб Кивиор (Арсенал), Бартош Саламон (Лех Познан), Тимотеуш Пухач (Кайзерслаутерн), Павел Давидович (Елас Верона), Себастиан Валукевич (Емполи)

Полузащитници: Пшемислав Франковски (Ланс), Камил Гросицки (Погон Шчечин), Якуб Модер (Брайтън), Тарас Романчук (Ягелония Бялисток), Дамян Шимански (АЕК), Михал Скорас (Клуб Брюж), Никола Залевски (Рома), Якуб Пиотровски ( Лудогорец), Бартош Слиш (Атланта Юнайтед), Себастиан Шимански (Фенербахче), Качпер Урбански (Болоня), Пьотр Зилински (Наполи)

Нападатели: Адам Букса (Анталияспор), Роберт Левандовски (Барселона), Кшищоф Пиатек (Басакшехир), Камил Свидерски (Елас Верона)

 

Нидерландия

Предишни евро: 10, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Победители (1988)

Евро 2020: Последните 16

Квалификация: Подгласници от група B

Мениджър: Роналд Куман

Програма: Полша (16 юни), Франция (21 юни), Австрия (25 юни )

Вратари: Джъстин Бийлоу (Фейенорд), Марк Флекен (Брентфорд), Барт Вербрюген (Брайтън и Хоув Албиън)

Защитници: Нейтън Аке (Манчестър Сити), Дейли Блинд (Жирона), Върджил ван Дайк (Ливърпул), Дензъл Дъмфрис (Интер Милано), Джеръми Фримпонг (Байер Леверкузен), Лутшарел Гертруида (Фейенорд), Матийс де Лигт (Байерн Мюнхен), Мики ван де Вен (Тотнъм Хотспър), Стефан де Врий (Интер Милано)

Полузащитници: Райън Гравенберх (Ливърпул), Тиджани Рейндерс (Милан), Джерди Шоутен (ПСВ Айндховен), Хави Саймънс (РБ Лайпциг), Джоуи Верман (ПСВ Айндховен), Джорджинио Вайналдум (Ал Етифак), Иън Маатсен (Челси)

Нападатели: Стивън Бергвийн (Аякс), Брайън Броби (Аякс), Мемфис Депай (Атлетико Мадрид), Коди Гакпо (Ливърпул), Дониел Мален (Борусия Дортмунд), Ваут Вегхорст (Хофенхайм)

 

Австрия

Предишни Евро: Три, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Последните 16 (2020)

Евро 2020: Последните 16

Квалификация: Група F, подгласници

Мениджър: Ралф Рангник

Програма: Франция (17 юни), Полша (21 юни), Нидерландия (юни 25)

Вратари: Никлас Хедл (Рапид Виена), Хайнц Линднер (Унион Сен Жилоаз), Патрик Пенц (Брондби)

Защитници: Флавиус Данилюк (Ред Бул Залцбург), Кевин Дансо (Ланс), Филип Лиенхарт (Фрайбург), Филип Мвене (Майнц), Щефан Пош (Болоня), Леополд Кверфелд (Рапид Виена), Гернот Траунер (Фейенорд), Максимилиан Вобер ( Борусия (Мьонхенгладбах)

Полузащитници: Кристоф Баумгартнер (РБ Лайпциг), Флориан Грилич (Хофенхайм), Марко Грул (Рапид Виена), Флориан Кайнц (Кьолн), Конрад Лаймер (Байерн Мюнхен), Александър Прас (Щурм Грац), Марсел Забицер (Борусия Дортмунд), Романо Шмид (Вердер Бремен), Матиас Зайдл (Рапид Виена), Николас Зайвалд (РБ Лайпциг), Патрик Вимер (Волфсбург)

Нападатели: Марко Арнаутович (Интер Милано), Максимилиан Ентруп (Хартберг), Михаел Грегорич (Фрайбург), Андреас Вайман (Уест Бромич Албиън)

 

Франция

Предишни евро: 10, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Победители (1984, 2000)

Евро 2020: Последните 16

Квалификации: Победители от група B

Мениджър: Дидие Дешан

Програма: Австрия (17 юни), Нидерландия (21 юни), Полша (25 юни )

Вратари: Алфонс Ареола (Уест Хям Юнайтед), Майк Мейнян (Милан), Брис Самба (Ланс)

Защитници: Джонатан Клаус (Марсилия), Тео Ернандес (Милан), Ибрахима Конате (Ливърпул), Жул Кунде (Барселона), Ферланд Менди (Реал Мадрид), Бенжамен Павар (Интер Милано), Уилям Салиба (Арсенал), Дайот Упамекано ( Байерн Мюнхен)

Полузащитници: Едуардо Камавинга (Реал Мадрид), Юсуф Фофана (Монако), Антоан Гризман (Атлетико Мадрид), Н'Голо Канте (Ал Итихад), Адриен Рабио (Ювентус), Орелиен Чуамени (Реал Мадрид), Уорън Заир-Емери (ПСЖ) )

Нападатели: Брадли Баркола (ПСЖ), Кингсли Коман (Байерн Мюнхен), Усман Дембеле (ПСЖ), Оливие Жиру (Милан), Рандал Коло Муани (ПСЖ), Килиан Мбапе (ПСЖ), Маркус Тюрам (Интер Милано)

Франция е основателният фаворит да надделее като победител в групата, след като записа дубъл над Нидерландия в своята квалификационна група.

Въпреки че не бяха убедителни срещу Гърция, Германия и Чили, очакваме "сините"  да оглавят група D, но формата на Австрия под ръководството на Рангник ги поставя в ролята на сериозен конкурент на Нидерландия за второто място. И все пак доверието ни е към "оранжевите", тъй като австрийците са без някои важни играчи.

Точно заради това не можем да посочим Австрия като фаворит за третата позиция, още повече, че Полша е непобедена в шест мача. За това според нас главният мач в квартета ще е на 21 юни, когато Полша и Австрия се изправят един срещу друг.

  Сподели
354