Американката Рапино отбеляза гол от корнер (видео)

Полузащитникът на олимпийски отбор на САЩ Меган Рапино в 54-та минута на полуфиналния мач от женския футболен турнир срещу Канада отбеляза гол направо от корнер. По този начин американката изравни резултата след като през първото полувреме северните им съседи поведоха с 1:0.

Двубоят между двата американски тима предложи много емоции на зрителите, а краят се превърна в истински трилър. Канадките повеждаха на три пъти - в 23-та, 68-та и 73-та минута. Рапино отбеляза още един гол - в 70-та минута, с което направи резултата 2:2. Третият попадение за американките реализира от дузпа Уомбак десет минути преди края на редовното време.

Драмата настъпи в продълженията, когато всичко показваше, че победителят ще бъде определен чрез дузпи. В 120-та минута обаче Морган отбеляза четвъртия гол за САЩ и по този начин изпрати тима си на финал срещу Япония, която преодоля на полуфинала Франция с 2:1.