Аржентина се класира за ½-финалите на Копа Америка 2024

Днес, 5 юли, се проведе първият четвъртфинал за Купата на Америка 2024 г. между националните отбори на Аржентина и Еквадор. Срещата на "НРГ Стейдиъм" в Хюстън завърши наравно в редовното време - 1:1, а при дузпите аржентинците бяха по-силни - 4:2.

Гол за Аржентина отбеляза защитникът Лисандро Мартинес, който бе точен в 36-та минута.

Нападателят Кевин Родригес вкара за Еквадор в първата минута на добавеното време на мача.

На полуфиналите Аржентина ще играе срещу победителя от двойката Венецуела-Канада. Двубоят между отборите ще се играе утре, 6 юли.

Купата на Америка се провежда от 21 юни до 15 юли. Настоящият победител в турнира е националният отбор на Аржентина, който победи националния отбор на Бразилия с резултат 1:0 на финала през 2021 г. Най-титулуваните отбори са Аржентина и Уругвай, техните отбори са спечелили по 15 трофея на Копа Америка.