Тотнъм също с важна победа на старта на годината (видео)

Тотнъм записа трета поредна победа във Висшата лига, след като в първия си мач за годината надви у дома с 3:1 Рединг. Лондончани осъществиха пълен обрат в мача, тъй като изоставаха в резултата. Още в 5-ата минута Павел Погребняк откри резултата, но Тотнъм бързо отговори на удара и в 10-ата минута Майкъл Доусън се разписа с глава за 1:1.

Tottenham Hotspur v Reading - Premier League

В началото на второто полувреме лондончани най-после излязоха напред в резултата. В 51-ата минута Ленън центрира към Адебайор, който с глава бе точен за 2:1. В 79-ата минута Клинт Демпзи с далечен удар оформи крайното 3:1 за Тотнъм.

След успеха Тотнъм събра на сметката си 39 точки и поне за няколко часа ще бъде на трето място в класирането. В другите срещи от кръга Уест Хам победи Норич с 2:1, а Суонзи и Астън Вила не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2.