Арсенал взе дербито на Северен Лондон, Адебайор с гол и червен картон (видео)

Арсенал победи Тотнъм с 5:2 в дербито на Северен Лондон. В 8-ата минута Галас вкара топката във вратата на Шчесни, но голът не бе зачетен заради засада. Две минути по-късно бившият играч на Арсенал Емануел Адебайор даде аванс на Тотнъм. Дефоу стреля, но кълбото бе избито, а тогоанецът довкара отблизо за 0:1. Три минути по-късно Дефоу пропусна да удвои от добра позиция.

Britain Soccer Premier League

В 18-ата минута голмайсторът влезе грубо в краката на Касорла и логично получи червен картон. С човек по-малко Арсенал обърна резултата до края на първата част. В 24-ата минута Пер Мертезакер изравни, след като засече с глава центриране на Уолкот. Три минути преди края на първата част Лукас Подолски получи топката от Артета в наказателното поле, след което германецът стреля, а ударът му рикошира в краката на Галас и излъга Лорис - 2:1.

В добавеното време на първото полувреме Жиру дори направи резултата 3:1, след асистенция на Касорла. Последният реализира за 4:1 след час игра. Подолски проби отляво и намери Касорла, който бе точен. В 70-ата минута топката бе изчистена от "артилеристите", но бе върната към Гарет Бейл, който напредна и с много хубав удар намали на 4:2. Три минути по-късно отново Бейл стреля много опасно, но топката този път не влезе във вратата на домакините.

В добавенето време на срещата Арсенал стигна до нов гол, дело на Уолкот, като по този начин бе оформен крайния резултат.