Пардю: Съжалявам, че блъснах съдията

Мениджърът на Нюкасъл Алън Пардю поднесе своите извинения за епизода в мача с Тотнъм когато блъсна страничния арбитър Стюарт Бърт и получи червен картон. Наставникът на „свраките" изрази задоволството си от победата над „шпорите" с 2:1 и призна, че е ударил съдията неумишлено.

„Ние сме много доволни от резултата, но на мен ми е тъжно. Преди мача разказвах на играчите си за това, колко великолепна е била изминалата Олимпиада и какъв пример за нас е всичко това. И точно тогава блъснах арбитъра. Това, навярно изглеждаше комично, тъй като точно тогава той се оказа пред мен, в неудачен момент... След мача отидох и му се извиних. Обещах също така да се извиня публично, защото беше крайно нелепа постъпка. Що с отнася до двубоя, той беше затворен и на първо място стоеше тактиката. „Шпорите" диктуваха своите условия през първото полувреме, но след почивката нещата се промениха и това ни помогна", цитира ВВС думите на Пардю.