Тотнъм продаде Алехо Велис на бразилския Баия
Н. Гавазов
Тотнъм официално обяви продажбата на нападателя Алехо Велис в бразилския Баия.
Велис пристигна в лондонския клуб през лятото на 2023 година от Росарио Сентрал срещу 12 милиона паунда, но така и не успя да се наложи. Той записа едва осем официални мача за "шпорите“, като отбеляза един гол във Висшата лига.
По време на престоя си в Тотнъм 22-годишният аржентинец игра под наем още за Севиля, Еспаньол и родния си клуб Росарио Сентрал.
Според информация на Sky Sports Баия ще плати на Тотнъм малко под 8 милиона паунда за правата на нападателя.
Велис вече е подписал договор с бразилския клуб до 2031 година, с което окончателно приключва престоят му в английския тим.
Сподели
