Борнемут постави рекорд във ВЛ

Футболният клуб Борнемут постави рекорд в английската Висша лига, като спечели волева победа над Евертън в мача от 3-ия кръг на шампионата, съобщава телеграм каналът Opta Sports.

Отборът губеше с 0:2 от “kарамелите" до 87-ата минута, но в крайна сметка победи с 3:2. Така този обрат се превърна в най-новата волева победа в историята на Висшата лига от хендикап от два гола.

Припомняме, че в 50-ата минута защитникът на Евертън Майкъл Кийн изведе отбора си напред. Седем минути по-късно нападателят Доминик Калвърт-Люин удвои преднината на "карамелите". В 87-ата минута нападателят на Борнемут Антоан Семеньо върна един гол. В 90+2-ата минута халфът на гостите Луис Кук изравни резултата, а в 90+4-ата минута футболистът на Борнемут Луис Синистера донесе победата на отбора си.

След този мач Борнемут спечели пет точки. Отборът е на седмо място. Евертън е на последното, 20-о място с 0 точки.