Гравенберх не е единствената кадрова загуба на Ливърпул от финала

Полузащитникът Райън Гравенберх не е единствената загуба на Ливърпул във финала за Купата на Лигата. Травма получи и полузащитникът Ватару Ендо.

Припомняме, че Гравенберх бе заменен през първото полувреме на неделния мач срещу Челси, след като се контузи при сблъсък с Мойсес Кайседо и напусна терена на "Уембли" на носилка.

След мача мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп каза само, че Гравенберх е избегнал счупен глезен и е можело да увреди връзките си.

Победата с 1:0 бе помрачена и от контузия на Ендо, който изигра пълните 120 минути, но бе с патерици и носеше защитна обувка на левия си крак след мача.

И двамата играчи ще бъдат подложени на задълбочени прегледи в понеделник, резултатите от които Клоп ще може да обяви на пресконференцията си във вторник.

Така, както отбелязва Liverpool Echo, броят на загубите на Ливърпул вече се е увеличил до 13 играчи. "Червените" играят следващия си мач в сряда срещу Саутхемптън за ФА Къп.