Ван Дайк: Горд съм, че съм част от Ливърпул

Защитникът на Ливърпул Върджил ван Дайк коментира победата над Челси (1:0) за Купата на английската лига.

"Горд съм, че съм част от Ливърпул. Мачът се оказа напрегнат и за двата отбора. И Челси, и Ливърпул имаха шансове за гол. Първи трофей като капитан на отбора? невероятно!", заяви Ван Дейк.

Припомняме, че в 118-ата минута на мача центриране бе подадено на близката греда към Ван Дайк, който спечели битката на втория етаж срещу Михаил Мудрик и прати топката с глава в далечния ъгъл, вкарвайки победен гол в тази среща. Да отбележим, че преди това Рахим Стърлинг и Ван Дайк отбелязаха по гол в редовното време на мача, но попаденията им бяха отменени заради засади.

Преди две години Ливърпул и Челси също играха финал за Купата на лигата. Тогава редовното време също завърши при резултат 0:0, а в крайна сметка мърсисайдци спечелиха след изпълнение на дузпи.