Победата над Лутън напомня на Клоп за обрата срещу Барса

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп сравни волевата победа над Лутън с легендарния обрат срещу Барселона.

След като загуби първото полувреме на домакинския си мач от Висшата лига срещу Лутън с 1:0, Ливърпул обърна мача след почивката и в крайна сметка разби съперника си с 4:1.

Ливърпул се справи с тази трансформация въпреки огромния брой контузии, които оставиха пейката на "червените" наситена с юноши.

След категоричната победа Клоп призна, че е имал "ретроспекции“ за знаменития мач срещу Барселона в Шампионската лига през 2019 г.

"Това бе една от онези вечери, за които е трудно да спреш да говориш. Толкова се радвам.

Трябваше да пренебрегнем факта, че губехме с 1-0 и да използваме добрите неща и да подобрим нашата контрапреса. Бяхме гръмотевична буря през второто полувреме. Уау.

Сега ще споменавам този мач доста често. Обещах на моя отбор преди няколко месеца, че никога няма да споменавам или използвам този мач срещу Барселона като пример, но наруших обещанието си.

Наруших го само защото усещането преди мача бе приблизително същото. Много играчи липсват и всичко това. Отборът пренебрегна факта на загубите. Искам да игнорираме факта на нашите кадрови загуби.

Това бе тяхната Барселона - само сега срещу Лутън. Трудна ситуация, много причини да се откажем, но не го направихме. Просто видях един супер отбор да се бори.

Ако не се ограничаваш до лоши мисли, можеш да бъдеш неудържим. И това направиха момчетата", заяви Клоп.