Тотнъм измести Ливърпул от петото място (видео)

В директен двубой за класиране в Лига Европа, Тотнъм победи като гост Ливърпул с 2:0. По този начин "шпорите" изместиха "мърсисайдци" от 5-то място във Висшата лига.

Още в 9-ата минута Рафаел ван дер Ваарт откри резултата за гостите със страхотен удар в левия ъгъл на вратата на Пепе Рейна. До края на първата част играчите на Ливърпул създадоха доста голови положения, но така и не успяха да стигнат до попадение.

След почивката нещата на терена не се промениха. "Червените" от "Анфийлд" атакуваха, а Тотнъм отново стигна до гол. Това стана в 54-ата минута, когато Стивън Пиенаар се строполи в наказателното поле на "мърсисайдци", след съприкосновение с Фланаган и реферът Хауърд Уеб отсъди 11-метров наказателен удар. Лука Модрич превърна дузпата в гол и по този начин оформи крайния резултат.

До края на срещата пропуски за Ливърпул направиха Луис Суарес и Андрю Каръл. За да запазят 5-тото място, Тотнъм трябва да победи и в следващия кръг. Съпреник ще им бъде отборът на Бирмингам.