Артета: Искам съдиите да обяснят решенията си

Мениджърът на Арсенал Микел Артета остана недоволен от съдийството в отложения мач от 22-ия кръг на Висшата лига с Тотнъм. Арсенал претърпя съкрушително поражение с резултат 3:0. Напомняме, че "артилеристите" останаха с човек по-малко от 33-ата минута след отстраняването на Роб Холдинг.

"Ако кажа какво мисля, ще бъда отстранен за шест месеца. Не знам как да лъжа, затова предпочитам да не казвам това, което мисля. Не мога да кажа какво мисля.

Не съм недоволен от играчите си. Гордея се с моите играчи. Искам съдиите да дойдат пред камерата и да обяснят решенията си. Срамота е, защото такава красива игра беше унищожена днес. Решението е взето. Не можем да го променим. Съдията трябва да вземе решението във футбола“, заяви Артета.

След 36 кръга Арсенал е на четвърто място в класирането на английската Висша лига, на точка пред Тотнъм.