Артета иска Арсенал да е безпощаден към Тотнъм

Мениджърът на Арсенал Микел Артета се надява отборът му да бъде по-безмилостен в предстоящото дерби срещу Тотнъм, отколкото срещу Лийдс.

В неделя Арсенал отбеляза победа с 2:1 над Лийдс, който изигра две трети от мача с десет души. "Артилеристите" водеха с 2:0 още до 10-ата минута, но не успяха с третия гол, което доведе до нервен край.

В четвъртък Арсенал ще има възможността да потвърди завръщането си в Шампионска лига, а Артета се надява отборът му да не повтори грешките, които допусна срещу "пауните".

"След изгонването трябваше  да вкараме трети гол и когато това не се случи, можете да платите цената. Изглежда, че вкараха с единствения си удар към вратата. Да, това бе изнервящо. Това е Висшата лига и не им отне много да създадат, така че в крайна сметка страдахме повече, отколкото трябваше.

Какво да очаквам от моя отбор в дербито? Че ще вкараме трети и четвърти гол, че ще бъдем безмилостни и не позволяваме абсолютно нищо на съперника. Имаме нужда от такова отношение срещу Тотнъм.

Знаем колко важен и определящ ще бъде този мач, така че, както винаги, планираме да победим“, заяви Артета.