Евертън отстъпи на Фулъм (видео)

В Ливърпул на стадион "Гудисън Парк" се проведе мачът от 24-ия кръг на английската Висша лига Евертън - Фулъм. Срещата завърши с победа на гостите при резултат 2: 0.

Резултатът бе открит от нападателя на "котиджърсите“ Джош Мая, който затвори центрирането на Ола Ейна в 48-та минута.

В 65-ата минута удар на полузащитника на гостите Харисън Рийд поле уцели гредата, но отскочилата топка попадна в Мая, който безпрепятствено реализира дубъл.

Напомняме, че възпитаникът на Съндърланд Джош Мая се завърна в английския футбол в последния ден на зимния трансферен прозорец, като се премести под наем от Бордо във Фулъм до края на сезон 2020/2021.

Хорта на Карло Анчелоти събраха  37 точки в 22 мача и заемат 7-мо място в класирането на английската Висша лига. Фулъм, след като изигра 24 мача (17), е на 18-то място, на осем пункта от спасителното 17-то място.