Гуардиола: Победихме невероятен отбор

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола е убеден, че неговите играчи са успели да победят  "невероятен отбор", надделявайки над Ливърпул в снощния мач между двата тима.

В четвъртък вечер "червените" не само претърпяха първото си поражение, но и за първи път през този сезон във Висшата лига пропуснаха повече от един гол - 2: 1.

Тази победа позволи на "гражданите" да намалят разликата от върха до четири точки, а Гуардиола не пести  похвалите, отправени към неговия екип.

"И двата тима бяха сериозно настроени към този мач, а ние победихме невероятен отбор. От първата минута действахме изключително добре. Радваме се, че тази победа намали изоставането ни. Все още всичко е възможно.

Ливърпул не допуска голове, а ние им вкарахме два пъти. Играхме смело и бяхме толкова агресивни в пресата. Съперникът невероятно бързо се появява зад теб, те са толкова опасни.

Почти всичко щеше да свърши, ако бяхме загубили. Щеше да стане трудно за нас да защитаваме титлата. Но сега ние сме четири точки зад тях, въпреки че все още те са лидери. Трябва да се борим още много, но тази победа ни дава голяма увереност", заяви Гуардиола.