Емери: Арсенал бе по-близо до победата

Мениджърът на Арсенал Унай Емири е на мнение, че неговият отбор е бил по-близо до спечелването на мача срещу Манчестър Юнайтед, отколкото противника.

Предишната вечер "артилеристите"  бяха много близо до спечелването на първата си победа на "Олд Трафорд" от 2006 г. Арсенал два пъти поведе в резултата, но Юнайтед лесно възстанови баланса и двета пъти.

Равенството 2: 2 направи добро впечатление на Емери по отношение на играта, но Унай изпитва съжаление по отношение на резултата.

"Много се гордея с това как се трудехме и реагирахме на различните ситуации в продължение на 90 минути. Винаги е приятно, когато побеждаващ, но те много бързо изравняваха резултата. Въпреки това, след двата им гола ние запазихме контрола над играта.

"През второто полувреме нашите играчи упорито търсеха начин да спечелят. Мисля, че бяхме близо до това, по-близо от противника, но Давид Де Хеа направи две или три добри спасявания и не позволи да се случи трети гол", заяви Емери.