Челси обнови клубен рекорд

Челси обнови клубния рекорд по подаване в една среща - 913, включително 838 точни паса. Хората на Маурисио Сри имаха четирикратно преимущество на "Сейнт Джеймсис Парк" в неделя. През по-голяма част от времето "сините" доминираха над съперника си, но въпреки това гостите постигнаха трудна победа с 2:1, с гол от спорна дузпа и автогол на Деандре Йедлин.

За 90 минути игрово време Челси извърши 913 подавания, което е нов клубен рекорд за едни мач във Висшата лига. За сравнение, Нюкасъл се отчете само с 200 паса, включително 182 точни.

Най-голям принос в това отношение има полузащитникът на "сините" Жоржино, който само през първото полувреме извърши 86 точни подавания (от 92), докато целият Нюкасъл има за въпросните 45 минути едва 67 паса.

Рекордът на Висшата лига по количество подавания в един мач принадлежи на Манчестър Сити - 1025 в срещата със Суонзи тази година.