Шотландия отпадна от Мондиал 2026 след края на груповата фаза


Н. Гавазов

Шотландия отпадна от Мондиал 2026 след края на груповата фаза

Шотландия официално отпадна от Световно първенство по футбол 2026, след като не успя да се нареди сред осемте най-добри отбора, завършили на трето място в груповата фаза.

Съставът на Стив Кларк записа разочароващо представяне, като победи трудно Хаити с 1:0, а след това загуби с 0:1 от Мароко и с 0:3 от Бразилия.

Защитните грешки се оказаха основен проблем за шотландците по време на турнира и изиграха ключова роля и в двете поражения. Освен това тимът изпитваше сериозни затруднения в атака, което не му позволи да подобри головата си разлика.

След загубата от Бразилия Кларк призна, че очаква отпадане, още преди съдбата на отбора да бъде окончателно решена.

"Със сигурност мисля, че си тръгваме. В първите четири-пет минути подавахме добре топката, но след това допуснахме грешка. На такова ниво не можеш да си позволиш подобни неща, защото веднага се поставяш в неизгодна позиция и вечерта става много дълга“, заяви селекционерът.

Отпадането на Шотландия стана официално, след като Хърватия победи Гана с 2:1 в група L и измести шотландците от осемте най-добри трети отбора.

  Сподели
18