Швеция разби Латвия, САЩ с труден успех
Н. Гавазов

В сряда, 14 май, се проведоха четири мача в елитната дивизия като част от шестия игрови ден на Световното първенство по хокей на IIHF през 2025 г.
В първия мач от Група А се срещнаха Словакия и Франция, като и двата отбори все още се надяват да влязат в челната четворка за плейофите. А надеждите на словаците ще живеят по-дълго, тъй като те си осигуриха втората победа в турнира. Французите, с една точка в актива си, са предпоследни в групата.
В паралелния мач всичко бе много по-интересно. Въпреки че резултатът от първия период подсказваше друго - САЩ побеждаваха Норвегия с 4:1, а в началото на вторите 20 минути резултатът стана още по-висок. Норвежците обаче започнаха обрат, отбелязвайки четири гола в следващите 35 минути срещу Джереми Суейман.
Мачът влезе в продължения, където отборът на САЩ все пак грабна победата си благодарение на гол на Тейдж Томпсън, който отбеляза хеттрик.
Във втория часови интервал се проведоха още два много продуктивни мача. Латвия претърпя поредна загуба с шест гола разлика. Този път латвийците загубиха от Швеция с резултат 6:0. Шведите са единственият отбор, спечелил и четирите мача в редовното време. Утре, 15 май, Германия може да се присъедини към тях в това постижение.
Докато Швеция смазваше Латвия, Дания печелеше първата си победа на Световното. Това се случи в мача с Казахстан, който не успя да направи нищо срещу датчаните. Сблъсъкът завърши с уверена победа за Дания с резултат 5:1.
4 май
Група А
Словакия - Франция 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Латвия - Швеция 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)
Група Б
САЩ - Норвегия 6:5 продължения (4:1, 1:2, 0:2, 0:2, 1:0)
Казахстан - Дания 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Сподели