Стадион: "Камп Ноу", Барселона
Дата: 01.04.2014г.
Час: 21:45
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Лео Меси е само на 4 попадения от историческия рекорд на Раул в Шампионска лига. Тези два тима обаче завършиха при 0:0 в последния си сблъсък.

В момента отборите заемат челната позиция в класирането на Ла Лига, където столичани са на точка пред каталунците. Това обаче е Шампионска лига и четвърт-финалите, където всичко останало няма значение.

В Суперкупата на Испания Барса успя да отстрани този опонент след два равни по правилото на гол на чужд терен, но в последния мач тези отбори не успяха да си вкарат. Тук обаче опита ще даде влиянието си.

Барселона може да подобри рекорда си от участия на полу-финал, след като в последните 6 сезона достигна до там. Атлетико е на четвърт-финал за първи път от 1997-ма година, а полуфинал този тим не е виждал от 40 години. На тази фаза преди 17 години пък Диего Симеоне бе в игра за загубата от Аякс с 4:3 агрегат от двата мача.

Атлетико не е побеждавал на "Камп Ноу" от 2006-та година, когато надделя с 3:1. Тогава Фернандо Торес вкара 2 гола. Барса пък не се хвали с добър рекорд срещу испанци в Шампионска лига, губейки 5 от 9 сблъсъка. Но пък у дома в Европа тима има 1 загуба в последните 26 мача.

Домакините ще са без Виктор Валдес, който може би изигира и последния си мач с Барса, когато получи травма в коляното. Хавиер Транкило е аут за Мадрид, докато Раул Гарсия е наказан.

Барселона отстрани Ман Сити, за да стигне до тук, а Атлетико - Милан

Любопитен е рекордът, който гони Лео Меси, защото той е на 4 гола от 71 попадения - рекордът на Раул в Шампионска лига. Меси вкара 9 гола в последните си 5 мача.

Прогноза: Барселона - Атлетико Мадрид 2:1