Стадион: "До Драгао", Порто
Дата: 01.11.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Овидиу Хатеган (Румъния)

Порто посреща РБ Лайпциг в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Събитията в квартета така се развиха, че Бешикташ неочаквано е лидер в класирането, а утрешните съперници заемат второ и трето място, и е много вероятно да се задоволят с борба само за втората позиция. Впрочем, ако утре турците победят Монако, а Порто и РБ Лайпциг завършат наравно, това ще означава, че Бешикташ е недостижим на върха. Ясно е, че битката за второто място ще е много жестока, като това включва и утрешния двубой.

Преди две седмици "бикове" и "дракони" се срещнаха в Германия, където направиха едно зашеметяващо първо полувреме, в което паднаха пет гола. Изненадващо, след почивката двата тима играха по-прибрано, не атакуваха толкова безразсъдно и резултатът 3:2 в полза на домакините се запази, което позволи на немците да съберат 4 точки и да изпреварят с пункт португалците.

След този мач Порто изигра три двубоя от вътрешните турнири, записвайки две победи и равенство, които помогнаха на тима да задържи лидерската позиция в първенството на Португалия.

РБ Лайпциг също изигра три срещи, в които постигна победа и две загуби. Впрочем, не бива да говорим за лоша форма за "биковете", защото пораженията дойдоха от шампиона Байерн - първото бе след рулетката на дузпите, а при второто хората на Ралф Хазенхютъл бяха с човек по-малко. След десет мача в Бундеслигата РБ Лайпцих е трети, на 4 точки от лидера Байерн.

За домакините няма да играят контузените Фабиано и Соареш. Гостите са без кадрови проблеми.

Ясно е, че ни чака напълно равностоен и много любопитен мач, в който домакините се нуждаят от победа, за да изпреварят съперника си преди последните два кръга в групата. По-вероятно е да видим футбол като този от първото полувреме в Германия. А това означава поне 2.5 гола в мача, като и двата тима имат своите шансове за победа. Нашите предположения обаче са, че съперниците няма да се победят, което означава, че битката за второто място ще се води до края.

Прогноза: Порто - РБ Лайпциг 2:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!